Pazartesi , 17 Haziran 2019

AKNE/SİVİLCE Tedavisinde ALEO VERA Yardımı nasıl oluyor?

AKNE/SİVİLCE TEDAVİNSİNDE ALEO VERA Yardımı nasıl oluyor?

aloe-vera-faydaları

Aloe Vera Faydaları

Aloe vera güzellik faydaları tüm dünyada bilinmektedir.Bu bitkinin Kuzey Afrika,madasgaskar ve Arap yarımadası kökenli olduğu düşünülüyor.Bu etli bitkinin yaprakları su depoladığından sapları ve köklerine etli bir görünüm verir. Bunun nedeni , tedavi edici , nemlendirici ve sakinleştirici özelliklere nemlendiriciler , yüz yıkama , sabunlar ve güneşten koruyucu losyonlar bir aktif bileşen olarak kullanılır.Eski Yunanlılar ve Romalılar yaralar , kesikler ve iltihabın tedavisi için aloe vera kullanmaktadır.Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın güzellik rejiminin bir parçası olarak aloe vera jel kullandığına inanılır.

Akne sivilce ve bunların açtığı yaralar nasıl iyileşir öğrenelim:

 1. Aloe vera jel antibakteriyel özellikliğinden akne tedavisi ve buna bağlı oluşankızarıklık azaltmada çok etkilidir.Akne yaralarının bulaşmasını,bakteri oluşumunu önler ve iyileşme sürecini hızlandırır.Antifungal özellik gösterir cilt üzerinde kistler gibi iltihap tedavisi için de yararlıdır.
 2. Aloe Magnezyum laktat (laktik asit tuzu) mevcut akneye neden olan kaşıntı hissini hafifletmeye yardımcı olur.Magnezyum laktat aynı zamanda cilt döküntüleri ve yanıkların tedavisinde etkilidir.
 3. Sadece akne değil , aloe jel aynı zamanda cildin yenilenmesine teşvik ederek, akne izlerini azaltmaya yardımcı olur.Aloe antrakinon mevcut cildin temel besinlerini canlandırır ve hücre gelişimi ve iyileşmeyi artırır.Bu akne izlerinin giderilmesinde yardımcı olabilir ve cildinizin parlak ve kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.Ayrıca akne ve sivilcelerin neden olduğu izleri ve lekeleri görünümünü azaltmak için cilt pigmentasyonu aydınlatır.Ayrıca akne ve sivilcelerin neden olduğu izleri ve lekelerin görünümünü azaltmak için cilt pigmentasyonu aydınlatır.
 4. Aloe Vera giberellin , mananlar ve şiddetli sivilceye neden olan propioni bakteriler de dahil olmak üzere akneye neden olan bakteri ve virüsleri öldürmek için polisakkaritler gibi saponinler(glikozitler) içerir.
 5. Bu bitki aynı zamanda gözenekleri açar ve deride akne , siyah nokta ve beyaz kafaları ortadan kaldıran salisilik asit içerir.Bunun dışında, cildin pH dengesini düzenlemeye yardımcı olur.
 6. Ciltte oluşan kir bakteriyel enfeksiyon ve siyah noktaya yol açar, gözenekleri tıkar.Bu jelin yüzde normal bir uygulamada mikrop riskini azaltır, böylece gözenekleri sıkılaştırır .
 7. Unutmayın ! Aloe Vera akne tedavisi ve onunla ilişkili iltihap ve kızarıklıkları azaltır.

Akne için Aloe Vera nasıl kullanılır?

Akneyle mücade için aloe kullanmanın sayısız yolu vardır . Bunlardan bazıları şunlardır :

 1. Aloe ile akne ve izleri tedavi etmek için , yumuşak bir temizleyici ile yüzünüzü yıkayın ve yüz ve boyun bölgesinde bu jeli uygulayın.Gece boyunca bırakın ve ertesi sabah yıkayın.

Ayrıca , bir yüz maskesi olarak bu jel kullanabilir.Aloe vera jel , bal ve gül suyunu karıştırın.Akne eğilimli alanlarda bu maskeyi sürün ve 20 dakika sonra yıkayın.Akneden kurtulmak için bir haftada üç kez bu maskeyi uygulayın .Ayrıca cilt aydınlatmak için bu yüz maskesine,bir tutam zerdeçal ekleyebilirsiniz .

 1. Aloe vera jele limon suyu birkaç damla ekleyin ve iyice karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza maskeyi sürün ve bir gece bekletinAaloe vera jel ve imon antibakteriyel özellikleri sayesinde daha fazla akne çıkmasına engel olacaktır.
 2. Sivilce azaltmak ve hatta cilt tonu korumak için günde iki kez organik aloe vera sabun kullanın.Sabun ciltte kuru ve pul pul görünüme neden olabilir diye, aktif içerik maddesi olarak gliserin bulundurduğuna emin olun.
 3. Jel ve suyuda sadece akne tedavisi için etkilidir.Su vealoe vera jeli karıştırın ve bir pamuk ile yüze uygulayın.Bir saat bekletin ve sonra yıkayın.Bu cildi besleyerek akne oluşumunu azaltacaktır.
 4. Cildin canlılığını artırmak için günlük yarım bardak taze sıkılmış aloe vera suyu içilir.Aloe vera suyu için büyük bir yaprak alın ve iyice yıkayın.Serinletici bir içecek yapmak için havuç suyu ile karıştılabilirsiniz.Akne eğilimli alanlarda bu maskeyi sürün ve yirmi dakika sonra yıkayın.
Mirage

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*