Pazartesi , 17 Haziran 2019

HABER

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Sevgiyi biraz tarif etmeye çalışsaydık eğer ,inanmak,güvenmek, ait olmak diyebilirmiydik acaba  tüm   çoşkusuyla ruhumuzu kaplayan gönül eşlerimize.Ruhu kaplamak nedir peki ?Aynı anda hissetmek ya da aynı anda fikretmek olabilir miydi?Aslında  birazda  bilimsel olarak açıklamaya çalışsaydık sevgiyi;  bütün organlarımıza komut veren beyin hücrelerimizin bile devre dışı kaldığı ,adeta kalbimizin hakim olduğu bir his diyebilirdik belkide.Anlatılması ne kadar da zor öyle ... Devamını Oku »

OMEGA 6 YAĞ ASİTLERİ

OMEGA 6 YAĞ ASİTLERİ VE ÖNEMİ NEDİR? Omega 6 yağ asitlerini bir çok kez duymuş olmalısınız? Fakat bu terimin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?Tüketilen omega 6 yağ asiti miktarında endişe duyuyor musunuz? İnsan vücudu kendi omega yağ asidini oluşturmaz.Fakat beyin sağlığını teşvik eden hayati bir oynayan çok önemli bir besindir.Ayrıca ürüme büyüme ve adhd (dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) belirtilerini ... Devamını Oku »

AKNE/SİVİLCE Tedavisinde ALEO VERA Yardımı nasıl oluyor?

AKNE/SİVİLCE TEDAVİNSİNDE ALEO VERA Yardımı nasıl oluyor? Aloe vera güzellik faydaları tüm dünyada bilinmektedir.Bu bitkinin Kuzey Afrika,madasgaskar ve Arap yarımadası kökenli olduğu düşünülüyor.Bu etli bitkinin yaprakları su depoladığından sapları ve köklerine etli bir görünüm verir. Bunun nedeni , tedavi edici , nemlendirici ve sakinleştirici özelliklere nemlendiriciler , yüz yıkama , sabunlar ve güneşten koruyucu losyonlar bir aktif bileşen olarak kullanılır.Eski ... Devamını Oku »

AlkaDays Alkali Diyet

    AlkaDays Alkali Diyeti Kullanımı Normal içme sularının pH degeri 7-8 civarındadır. ALKADAYS damla, suyun pH değerini yükseltmek amacıyla geliştirilmiş bir alkali su konsantresidir. Yaklaşık 250-300ml olan 1 bardak suya 3 damla ALKADAYS  damlatarak içme suyunuzu yüksek pH’lı Alkali suya dönüştürebilirsiniz. 50ml’lik ambalaj içinde sunulan alkali damlayı rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. ALKADAYS  damlanın taşınabilir olması, vücudunuzun ihtiyacı olan yüksek pH’lı ... Devamını Oku »

Emeğimizin Ekmek Olup Sağlığa Dönüşmesi…

Sizde ekmek olmadan doyamıyorum diyenlerdenmisiniz? Peki emeğimizin  ekmek oup sofralarımızla  buluşturan ekmeğimizi  biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz? Değerli okuyucularımız bir buğday tanesinin harmanlanıp  usta ellerle yoğrulmasıyla başlayan kutsal yolculuğuyla hergün sofralarımıza kadar uzanan ekmeğimizin hayatımıza kattığı  manevi değer ise hepimiz tarafından bilinen  bir gerçek.Öğünlerimizdeki temel gıdanın yanısıra hepimizin ortak davası olmuştur adeta.O ki  nimetlerin en kutsalıdır adı bile başımızın ... Devamını Oku »

İnci Taşı Üzerine

İnci Taşı Üzerine; İstiridye, midye gibi deniz canlılarından çıkarılan bu canlılarda özel bir salgı sonucu oluşan bir taştır. Bu canlılar denizde kendilerini yabancı ve zararlı organizmalardan korumak için kalsiyum karbonat maddesini üretirler ve bu madde sayesinde kabaukları oldukça serttır. Bu madde ayrıca incinin olşumunda da önemli rol oynamaktadır. İncinin rengi beyaz, pembe, gri veya olabilir. İşlenmesine gerek olmayacak kadar kullanılabilecek ... Devamını Oku »

Fitoterapi Uzmanı Eczacı Fidan PESEN Geleneksel Tıp Hekimi Nurahmet ÖZHAN’a siz değerli takipçilerimiz için soruyor?

Soru: Yemek yeme sırasında su içilmesi konusundaki tavsiyeniz nedir? Cevap: Yemek yeme sırasında midede ciddi bir çalışma başlar ve bu çalışma esnasında midenin sıcaklığı yoğun bir şekilde artar. Bu sıcaklık artışı yenilen yemeğin öğütülmesi ve yenilen besinlerden gıdaların yeterince alınması için oldukça önemlidir. Bu sırada yani midenin bu sıcaklığının arttığı sırada mideye su gibi soğuk bir içeceğin içilmesi midede oluşan ... Devamını Oku »

İş Dünyasına Özel Beslenme İpuçları

Sağlıklı bir ofis hayatı için önemli öneriler… Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri’nin iştiraki olarak hayata geçen Eczacıbaşı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB), 12-13 Şubat tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 19’uncusu gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Zirvesi’nde, Türkiye’nin önde gelen şirketlerine hizmetlerini tanıttı. Zirve boyunca, firmanın diyetisyeni Cansu Tektunalı, sağlıklı ofis yaşamına yönelik beslenme tavsiyelerinde bulundu. Tektunalı, gün ışığına ve temiz havaya hasret kalmak, uzun çalışma saatleri, ... Devamını Oku »

Sabrın Meyvesini Veren Ağaç Bambu Ağacı

Bugünlerde hayatla baş edemez oldum sanki; Bişeyler için çalıssam, çabalasam ne olucak ki zaten hiçbirsey istediğim gibi de olmuyor. Herşeye tahammül ederek kendimden ödün veriyorum ama yinede emeğimin karşılığını alamıyorum diyenler… Şimdi sizleri bu olumsuz düşüncelerden kurtaracak sadece azmin ve sabrın meyvesi olan bir ağacın hikayesinden söz etmek istiyorum. Çinliler bu Ağacı şöyle yetiştirir: Önce ağacın tohumu ekilir, sulanır ve ... Devamını Oku »

Bebek emzirirken nelere dikkat etmeli?

Emzirmenin hem anne hem de bebek açısından faydaları saymakla bitmiyor. Bu faydalardan en iyi derecede yararlanmak için bilmeniz gereken bazı noktalar var! Anne bebek arasında özel bir ilişkiye dönüşen emzirme, ilk 6 aydan sonra ek besine başlanmasıyla ve büyümeye yaptığı etkiyle daha da kuvvetleniyor. Liv Hospital Yenidoğan ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülnihal Şarman “Son 20 senede tekrar emzirmeye ... Devamını Oku »