Pazartesi , 17 Haziran 2019

HASTALIKLAR

Echinol HOT 10 Saşe

               Echinol HOT 10 Saşe Echinol Hot içerisinde Ak Söğüt Ekstresi (Salix alba), Mentol, Vitamin C, Vitamin B6 ve Çinko bulunmaktadır. Kullanım Şekli: Günde 1 – 6 defa 1 saşenin 1 bardak sıcak suya karıştırılarak içilmesi önerilmektedir.       Yazıyı paylaş "Echinol HOT 10 Saşe" FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedInE-mail Devamını Oku »

Soğuk Algınlığı ve Öksürükte Aromatik yağlar

Bebekleri ve çocukları soğuk algınlığı ve öksürükten korumak için; İçeriğinde kaynamış su bulunan buhurdanlığa 3 damla aşağıda belirttiğin formülden ekleyiniz. Buharlaşan yağlar hastalıkların önlenmesine oluşmuş bir enfeksiyon var ise tedaviye destekleyici olması açsından faydalı olacaktır. Ökaliptus Yağı………. 10 damla Çay Ağacı Yağı………10 damla Lavanta Yağı………….10 damla Bebeğinizde soluma güçlüğü var ise bir pamuğa 2 damla bu karışımdan damlatınız ve yastığının ... Devamını Oku »

Ananastan Bromelain’e uzanan hikaye…

Vücuttaki ağrı ve iltihabın giderilmesi- Kan Pıhtılaşması ve Varis Üzerine Etkisi Sarı rengi ve aromatik tadıyla çoğumuzu cezbeden tropik meyve ananas… Ancak bu yazımda ananasın lezzeti ve görünüşünün yanında sağlık üzerine olumlu etkileri ile ilgileri bilgileri paylaşacağım siz değerli okuyucularımızla… Ananasın sağlık üzerindeki etkileri nelerdir ve nasıl etki gösterir? Ananasın sağlık üzerindeki doğrudan etkisi üzerine bahsetmek için içeriğindeki önemli bileşeni ... Devamını Oku »

Migreni Botoksla Yenin

Kas gevşetici etkisiyle bilinen botoks migren tedavisine de yarar sağlıyor. Medical Park Antalya Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Nilgün Polat, ağrı kesici ilaçların çözüm olmadığı noktalarda migren hastalarına botoks tedavisi uygulandığını söyledi. Plastik cerrahi alanında güzellik için sıklıkla kullanılan botoks artık sağlıklı bir hayat için migren hastalarının da imdadına yetişiyor. Ayda 15 ya da daha fazla gün boyunca baş ağrısı çekenlere ... Devamını Oku »

Gaz & Şişkinlik

Gaz ve şişkinlikler genellikle sindirim problemlerinden kaynaklanmaktadır.  Bu gibi problemlerden korunmak için kantaron ve centiyana ( yılan otu) bitkileri sindirimi iyileştirmek için kullanılabilir. Rezene, anason, kakule ve nane gibi aromatik bitkilerin demlenerek içilmesi etkili bir yöntem olarak tercih edilebilir. Gaz ve şişkinlikten korunmak ve önlenmek almak için öneriler: Rezene ve anason bitkilerinin her birinden yarım çay kaşığı bir bardağa koyunuz ... Devamını Oku »

Resveratrol Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Resveratrol, bunama ve Alzheimer’in önlenmesinde yararlı olabilir. “Resveratrol, trans-resveratrol başta üzüm olmak üzere pekçok farklı bitkide varolan doğal bir fitoaleksindir. Fitoaleksinler, bitkilerde UV ışını, hasar ve infeksiyonlara karşı gelişen ikincil yapılardır. Resveratrol, bitkilerde özellikle kırmızı üzümde, yer fıstığında ve ananasta yüksek konsantrasyonda bulunmaktadır. Resveratrol, siyah üzümün soğuk hava koşulları, mantar enfeksiyonları gibi etkenlere bağlı olarak kendini korumak için ürettiği bir ... Devamını Oku »

Soğuk Algınlığı ve Grip için Canlandırıcı Banyo Yağı

3 çay kaşığı jojoba yağı Her bir yağdan 3 damla ( Alman papatyası, biberiye yağı, ardıç ve ökaliptus ) Tüm cilt tipleri için uygundur. Tüm malzemeleri blendir yardımıyla iyice karıştırın. Uygulama: Banyo yaparken durulama suyunuza ekleyiniz ve son durulamanızı bu karışımı eklediğiniz su ile yapınız. Ayrıca bu karışımı ayak masajı olarak uygulayabilirsiniz. Ayak masaj yağı olarak kullanımı: 15 dk boyunca ... Devamını Oku »

Baş Ağrısına Karşı Vitamin ve Mineral Rejimi

Baş Ağrıları için şaşırtıcı şekilde etkin olan vitamin ve mineral rejimi şöyledir:   Günde 3 kez 100 mg niasin, yiyeceklerle birlikte Günde 2 kez 100 mg. B kompleks Doğal sakinleştiriciler olan kalsiyum ve magnezyum  içeren kapsüller   Migrenler için şunu deneyin: Günde 3 kez feverfew kapsülü ve St. Johns wort içeren preparatlar günde 1-2 kez Sabah ve akşam ginko biloba ... Devamını Oku »

Şeker Hastalarının Doğru Bildiği Yanlışlar

Obeziteyle doğru orantılı olarak artan tip 2 diyabet, fast food türü beslenmenin artmasıyla da birlikte artan bir hastalık. Yaşam tarzı, beslenme ve egzersiz sıklığıyla birinci dereceden ilişkili olan diyabet yani şeker hastalığıyla ilgili birçok konu yanlış biliniyor. Florence Nightingale Hastanesi Sağlıklı Yaşam Merkezi Direktörü Dr. Özgür Şamilgil şeker hastalarının en çok yanlış bildiği noktaları anlattı. Hiç şeker yemiyorum neden şeker ... Devamını Oku »

Kolloidal Gümüş Suyu

Siva derm gümüş suyu 25 ppm kullanıldığı sürece sarımsak ve alkolden uzak durulmalıdır. Çocukların ulaşamayacakları yerlerde muhafaza ediniz.       Yazıyı paylaş "Kolloidal Gümüş Suyu" FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedInE-mail Devamını Oku »