Pazartesi , 17 Haziran 2019

Makaleler

Saçlarınız yaz aylarını sevmez

Saçların görünüş üzerinde büyük etkisi var. Fakat yaz aylarında güneşin ve deniz suyunun etkisiyle, yıpranıp, sağlıksız bir hal alabilir. Doğal yöntemlerle saça bakım uygulamak, güneş ve denizle direk temasta bulunmamak bu olumsuz etkiyi yok eder. Saçlar güzelliğin ihmal edilemez unsurlarından. Özellikle yaz ayları, saçlara en çok dikkat edilmesi gereken zamanlar. Çünkü güneşin ve denizin saçlara pek olumsuz etkisi var. Güneş, ... Devamını Oku »

Saçlarınızı deniz suyundan koruyun

Güneşteki ultraviyole ışınların, deniz suyundaki tuz ve havuzdaki klorun, saçın en büyük düşmanı olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar, saç rengini açmak için kullandıkları kimyasal maddeye tüm kadınların korku ile yaklaştığını, oysa havuz suyundaki klorun bundan çok daha tehlikeli olduğunu söylüyor. Mayoların bile rengini solduran havuz suyundaki klorun; saçta da renk değişimine, kuruluğa, kırılmalara ve genel yıpranmaya neden olduğunu ifade eden uzmanlar, ... Devamını Oku »

Saç dökülmesi tedavisinde hastalık tipi önemli

Cinsiyet ayrımı gözetmeksizin kabus yaşatan saç dökülmesi, hem kalıtımsal hem de dış etkenlere bağlı olarak gerçekleşebiliyor. Erkeklerde daha sıklıkla görülen saç dökülmesi, 25 yaşına kadar erkeklerin yüzde 25′ini, 40 yaşına kadar yüzde 40′ını, 50 yaşına kadar yüzde 50’sini etkiliyor. ‘Erkek tipi’ saç dökülmesinin ‘kalıtımsal’ ve ‘geçici’ olmak üzere iki nedeni bulunuyor. Saç dökülmesinin birçok sebebi olduğunu açıklayan Bioxcin’in yaratıcısı B’IOTA ... Devamını Oku »

Saç şeklinizi son trendlere göre değiştirin

Saç şeklinizden sıkılmaya başladıysanız ya da en son trendlere uymak istiyorsanız kuaförünüzün yardımıyla ya da kendi başınıza ufak tefek değişikliklerle farklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Kalıcı modeller yerine kısa süreli, birkaç haftalık modellerle görünümünüze renk katabilirsiniz. Yıllardır düz saç kullandıysanız kısa süreli su dalgası yaptırabilir, kendiniz de saçlarınızı sarabilir, şekil verici kremler kullanabilirsiniz. Farklı kesimler deneyin Saçlarınız uzunsa değişik atkuyrukları yapabilir ... Devamını Oku »

Saçlarınızı sıfıra vurmayın

Saçların sıklaşması için tamamen kesilmesi, başın sıcak ve soğuklardan etkilenmesine neden oluyor. Saçın sağlıklı olmasında kalıtım ve beslenme büyük önem taşıyor. Uzmanlar sıfıra vurmayı önermiyor Dermatoloji Uzmanı Dr. Ümit Çolakoğlu, çok sayıda kişinin çocuklarının saçının gür olması için berberden sıfır numara traş yapmasını istediğini ifade ederek, “Ancak, bu durum yazın sıcak, kışın da soğuğun etkisi ile çocuklarda sinüzite neden olabilir. ... Devamını Oku »

Sağlıklı saçların sırrı

Kadınlar için saç güzelliği ve sağlığı çok önemlidir. Yapılan araştırmalar sonucunda, sağlıklı saçlara sahip olmanın çok zor olmadığı belirtildi. İşte öneriler: – Günlük olarak, pahalı olmayan bir vitamin (One-A-Day) alın. – Saçınızı fazla taramayın. Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın. – Kaliteli bir tarak ya da fırça kullanın. Keskin metal ya da plastik uçlar, saçlarınızın uçlarının kırılmasına neden olur. – ... Devamını Oku »

Saçlarınızın dökülmesini önleyin

Günde 100 kadar saç teliniz dökülüyorsa huzursuz olmayın. Bu dökülme yeni çıkan saçlarla dengelendiği için gayet normal. Saçlarınızın sağlığını korumaya devam etmeniz yeterli. Normal sınırların dışında bir saç dökülmesi yaşıyorsanız, mutlaka önlem almanız gerekiyor. Eğer bir saç hastalığınız yoksa normalden fazla saç dökülmesinin genellikle 3 nedeni vardır: – İlkbahar ve sonbahardaki iklim değişimleri – Hamileliğe bağlı hormonal değişiklikler (özellikle doğumdan ... Devamını Oku »

Saçlarınızla barışık olmayı öğrenin

Saç, güzelliğin göstergesidir. Saçlarınızla barışık olmak için önce ona iyi davranmayı öğrenmeniz gerekiyor. Ona saygıda kusur etmez ve incitecek tavırlardan kaçınırsanız, onun da sizi mutlu etmemesi için hiçbir sebep kalmaz… Dost olmanız için yapmanız gerekenlerden çok yapmamanız gerekler var. İşte dikkat etmeniz gereken noktalar: – Paket lastiği gibi üzeri kaplanmamış çıplak lastikleri toka niyetine kullandığınızda, saçlarınıza ne büyük bir eziyet ... Devamını Oku »

Ömür boyu dökülmeyecek saçlara

Erkek tipi saç dökülmesi, ilaç tedavisiyle bazen yavaşlatılabiliyor. En kalıcı çözüm ise saç ekimi. Kişinin sosyal yaşantısını olumlu yönde etkileyip belki de hayatla barışmasını sağlayacak bu işlem artık cerrahi yöntemlere başvurulmadan gerçekleştirilebiliyor. Dr. Beyhan Zeybek Ataç, amaçlarının dünyada bu alandaki gelişmeleri yakından takip ederek, teknolojinin sunduğu olanaklarla ekildiği belli olmayan ve ömür boyu dökülmeyecek olan saçlara kavuşmanızı sağlamak olduğunu söyleyerek ... Devamını Oku »

Şifalı bitkilerle sacınıza can verin

Doğanın bize cömertçe sunduğu bitkileri doğru kullanırsak şifa kelimesi tam karşılığını bulur. Halk arasında “Doğada bulunan tüm bitkiler doğal olduğu için faydalıdır” düşüncesi hâkimdir. Zehirli olup olmadığını araştırmadan ve nereden nasıl toplandığı belli olmayan bitkileri içmekten çoğunlukla hiç çekinmiyoruz. Şifalı bitkiler birkaç yıl önce toplanmış ve kötü koşullarda bekletilmişse bize vereceği tıbbi etki de yok denecek kadar azalmış olur. Sağlık ... Devamını Oku »