Pazartesi , 17 Haziran 2019

Saç Boyarken.. ?

Saçınıza kınayla gelen ışıltı

Sağlıksız görünen saçlarınız, yıpranmaya yüz mü tutmuş? Onu böyle kendi haline bırakamazsınız. Yıpranmış saçlarınıza kına yakmakla ihtiyacınız olan bütün ışıltıyı tekrar kazandırabilirsiniz. Saçlarda kına mucizesi Kınanın derde deva etkileri, firavunlar devrinden beri bilinmekte ve kullanılmakta. Saça uygulanan bu bitki saçı temizlemekle kalmıyor, saça güç veriyor ve yağlanmasını önlüyor. Bu yüzden de, özellikle kırık ve yağlı saçlar için öneriliyor. Kınayı uygulama ... Devamını Oku »

Rengi değişen saçlara çözüm

Saçınızın renginin çok açıldığını düşünüyorsanız, hazır boyalarla kendiniz de koyulaştırabilirsiniz. Bunu yaparken, boyayı saçınıza eşit miktarda dağıtmaya dikkat edin… Suyun sürekli saça temas etmesi keratin miktarını azaltır. Güneş saçın nemini alır ve renginin açılmasına neden olur. Özellikle de boyalı saçların rengi çok çabuk akar. Koyu saçların rengi de güneş ve deniz suyu sayesinde açılır. Saçınızı bol bol nemlendirmeli ve vitaminle ... Devamını Oku »

Evde saç boyamanın incelikleri

Kuaföre gitmekten bıktıysanız ya da yaratıcılığınızı kullanarak kendi stilinizi kendiniz oluşturmak istiyorsanız, saçınızı kendiniz boyamaya ne dersiniz? Buna bir türlü cesaret edemiyorsanız fikrinizi değiştirmenize yardımcı olacak önerilerimizi mutlaka okumalısınız… Her kadın aynaya baktığında kendinde bir değişiklik görmek ister. Bunun da en kolay yolu saç rengini değiştirmektir. Ancak çalışan kadınlar için kuaförde zaman harcamak, bir başka zamandan çalmak anlamına geldiği için ... Devamını Oku »

Saçlarınızı 5 adımda boyayın

Saçınızı evde kendiniz boyuyorsanız, işlem felaketle de sonuçlanabilir. İşte saçını kendi boyamak isteyenler için evde kolay ve pratik saç boyama rehberi… 1. Bakım yapın Saçınızı boyamadan önce, birkaç kez bakım yapın. Bunu, avokado veya Hindistan cevizi yağı ile yapabilirsiniz. Saçlarınızda kırık varsa, o zaman saçlarınızdan biraz kestirin. Saçlarınızı boyadıktan sonra da ayda 2 kez bakım yapın. 2. Doğru rengi seçin ... Devamını Oku »

Saç boyası seçerken nelere dikkat edelim?

    Benzer videolar için tıklayın Yazıyı paylaş "Saç boyası seçerken nelere dikkat edelim?" FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedInE-mail Devamını Oku »

Kimyasal Boyalar Nasıl Etki Eder?

Üç tip ana kimyasal boya vardır: Direkt boyalar saçı değiştirmez. Doğrudan saç telinin dış yüzeyine sabitlenirler. Boya negatif, saç pozitif yüklü olduğundan birbirlerine mıknatıs gibi yapışarak saça sabitlenirler. Bu boyalar saçın renginin açılmasına veya beyaz saçların örtülmesine izin vermez ancak saçta yansımalar sağlar. Etkileri birkaç (genellikle 6- şampuanlamadan sonra hafifler. Oksidasyon bazlı boyal ardan daha iyi tolere edilirler. Kalıcı boyalar ... Devamını Oku »

Kalıcı Saç Renkleri İçin

Yazın güneşlenirken teninizle birlikte saç renginizde renk değiştirir. Güneş ışığından yayılan UV ışınlar saç renginizin solmasına neden olmaktadır. Bu nedenle koyu renkli saçlar kızıla dönüyor. Sarı renkli saçlara sahip olanlar ise saçları iyiden iyiye açılıyor. Bü tür sorunlar için saç bakım merkezlerine danışmalısınız. Bundan önce kaliteli bakım ürünleri kullanmalısınız. Saç renginin birden açılmasını sağlamak çok tehlikeli olabilir. Riskli sonuçlara maruz ... Devamını Oku »

Saç boyaları ne kadar zararlı?

  Kimyasal boyalar mı yoksa doğal boyalar mı, hangisini seçmeli? Karar vermeden önce mutlakaokuyun! Değişiklik saçla başlıyor… Kadınların çoğu aynaya baktığında kendinde bir değişiklik görmek istiyor. Bunun da en popüler yolu saç rengini değiştirmek. Kimyasal mı doğal mı? Kimyasal boyalar mı yoksa doğal boyalar mı, hangisini seçmeli? Saç rengini değiştirmek, beyazları gizlemek veya sadece bir ışıltı yaratmak için… Saçı boyarken ... Devamını Oku »

Saç boyama hakkında her şey

Kimyasal boya mı yoksa doğal boya mı seçmeli, saça zarar vermeden nasıl boyamalı? Renk değişikliği, beyazları kapama ya da sadece ışıltı vermek için en uygun boyama hangisi? KİMYASAL BOYALAR: KULLANIŞLI VE BAZEN AGRESİF Üç ana kimyasal boya vardır: Direkt boyalar saçı değiştirmez. Doğrudan saç telinin dış yüzeyine sabitlenirler. Boya negatif, saç pozitif yüklü olduğundan birbirlerine mıknatıs gibi yapışarak saça sabitlenirler. ... Devamını Oku »